Nowoczesne rodzaje drzwi wewnętrznych

Czego dowiesz się z artykułu

Jeżeli stajemy przed zamiarem zakupu drzwi wewnętrznych do domu lub biura, dostępne na rynku opcje sprzedażowe mogą wywołać istny zawrót głowy. Mamy do czynienia z nieskończonym właściwie wyborem stylów i typów. Dlatego warto uporządkować w tym temacie podstawowe informacje.

Drzwi drzwiom niepodobne…

Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku wiedza. Zrozumienie zasady działania różnych rodzajów drzwi, ich zalet i wad konstrukcyjnych pomoże z pewnością zawęzić wyszukiwania, filtrując produkty na podstawie własnych preferencji i potrzeb.

Wybierając drzwi wewnętrzne nowoczesne i bezpieczne trzeba koniecznie zwracać uwagę nie tylko na ich ogólny wygląd (drewniane, szklane z płyty litej), ale także parametry techniczne. Mie chcemy przecież po dokonanym zakupie stwierdzić, że to jednak nie jest to!

Jakie drzwi można kupić?

Zacznijmy od tego, że drzwi wewnętrzne dostępne są w dwóch podstawowych formatach. Mogą być prefabrykowane, czyli całkowicie wykończone przez producenta i gotowe do montażu już w momencie zakupu. Nie ma tutaj potrzeby szlifowania ani dodatkowej obróbki. Są też drzwi niedokończone, w bardziej surowej formie, gdzie konieczne jest ich malowanie czy bejcowanie. Takie rozwiązanie zapewnia nieco większą elastyczność.

Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego wykonane są drzwi wewnętrzne. Na rynku można spotkać drzwi z litego drewna, dość kosztowne, a przy tym źle reagujące na zmienne temperatury (np. w łazience czy kuchni). Alternatywą są elementy klejone warstwowo. Popularne są drzwi z płyty MDF, charakteryzujące się dobra izolacją termiczną i akustyczną. Niezaprzeczalnym hitem są od dawna już drzwi szklane.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Największą popularnością cieszą się niewątpliwie drzwi rozwieralne, gdzie skrzydła osadzone są na ościeżnicy i otwierają się w prawo albo lewo. Ta różnica ma znaczenie przy aranżowaniu wnętrz! Ciekawa alternatywa, dzięki której możemy zaoszczędzić miejsce, są drzwi łamane – składane w bok. Natomiast wyborem idealnym dla większych otworów drzwiowych będzie wersja harmonijkowa.

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, zwłaszcza te w stylu modernistycznym, promują ostatnio drzwi przesuwne. Efektowne z wyglądu, mogą posiadać konstrukcję naścienną lub chowaną w ścianę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie drzwi wewnętrzne nowoczesne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *