Szlabany parkingowe na osiedlach mieszkaniowych – dlaczego warto?

Czego dowiesz się z artykułu

Szlabany parkingowe kojarzą się nam przede wszystkim z rozwiązaniami wykorzystywanymi na parkingach firmowych. Trudno jednak nie zauważyć, że coraz częściej pojawiają się również na osiedlach mieszkaniowych nawet, jeśli inwestycja w nie wiąże się z koniecznością czasowego podniesienia opłat czynszowych. Jak to wyjaśnić?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mieszkańcy większych i mniejszych osiedli różnią się między sobą. Nie oznacza to jednak, że nic ich nie łączy. Ich cechą wspólną jest dążenie do tego, aby na terenie, na którym mieszkają, było maksymalnie bezpiecznie. Nie chcą obawiać się ani o swoje dzieci, ani o dorosłych członków rodziny, choćby podczas ich późniejszego powrotu do domu. Każde rozwiązanie podnoszące poziom bezpieczeństwa jest więc mile widziane, a szlaban parkingowy – tak automatyczny, jak i ręczny – jest właśnie taką propozycją. Nie bez znaczenia jest i to, że instalacja szlabanu parkingowego przyczynia się do tego, że na skuteczności zyskuje kontrola wjazdu na osiedle. Szybko można ustalić, kto pojawił się na terenie osiedla, szlabany osiedlowe mogą też dzielić samochody na te, przed którymi otwierają się automatycznie oraz na te, które wymuszają dodatkową kontrolę ze strony człowieka. Jest to doskonałe uzupełnienie osiedlowego monitoringu.

Komfort i funkcjonalność

Szlabany parkingowe pozwalają na wzrost poziomu bezpieczeństwa. Mieszkańcy osiedli, które są w nie wyposażone, przyznają jednak również, że obecność szlabanu podnosi ich poczucie komfortu oraz pewność siebie. Świadomość tego, że jest się bezpiecznym, bo nie każdy może wjechać na teren osiedla, pozwala na ograniczenie dawki codziennego stresu. Często można też usłyszeć, że obecność szlabanów parkingowych na osiedlach minimalizuje problem niedostępności miejsc parkingowych. Konieczność pokonania tej przeszkody sprawia, że parkingi są wykorzystywane przez mieszkańców osiedla, a nie przez osoby przypadkowe. Szlaban przyczynia się też do tego, że zawsze znajdzie się miejsce dla samochodu kuriera, dostawcy jedzenia albo innej osoby, która musi pojawić się na osiedlu w celach służbowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *