Najlepsza szlifierka do obróbki przedmiotów metalowych

Czego dowiesz się z artykułu

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele nowoczesnych szlifierek do płaszczyzn. To właśnie szeroka oferta sprawia, że tak wiele osób ma olbrzymi problem z wyborem najlepszego sprzętu do obróbki przedmiotów metalowych.

Na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem nowej szlifierki do płaszczyzn należy zwrócić uwagę na wymiary stołu roboczego, a dokładniej mówiąc na maksymalny przejazd z stołu w pionie i poziomie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywają wymiary i prędkość obrotowa samej ściernicy. Tylko po dopasowaniu wymienionych elementów będzie można wybrać najlepszy sprzęt do profilu działalności danej firmy.

Wysokiej klasy szlifierka do płaszczyzn powinna być stabilna, dzięki czemu będzie można liczyć na płynny ruch. Nowoczesne narzędzia korzystają z zaawansowanych technologii i specjalnych materiałów, które skutecznie niwelują nawet najmniejsze drgania.

Precyzyjna obróbka przedmiotów metalowych

Obrabiarki do metalu przystosowane są do precyzyjnego szlifowania powierzchni cylindrycznych i stożkowych (zewnętrznych/wewnętrznych). Wiele nowoczesnych urządzeń bez problemu wykorzystać będzie można również do szybkiego szlifowania płaskich czół kołnierzy i przedmiotów okrągłych.

Szlifierki CNC idealnie nadają się do szlifowania płaszczyzn profilowych i płaszczyzn nietypowych przedmiotów, które mocowane są za pomocą uchwytów. W zależności od potrzeb szlifierki mogą pracować w cyklu ręcznym albo półautomatycznym. Nowoczesne szlifierki narzędziowe są bardzo wydajne dlatego też poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami.

Specjalistyczne szlifierki dla amatorów

Nowoczesna szlifierka do płaszczyzn bardzo często wyposażona jest w hydrauliczny posuw stołu. Coraz więcej modeli posiada także mechanizm elektrycznego podnoszenia/opuszczania wrzeciennika. Wymienione elementy są bardzo przydatne przede wszystkim przy szlifowaniu narzędzi.

Nowoczesne szlifierki do płaszczyzn posiadają nie tylko posuw hydrauliczny poprzeczny, ale również posuw wzdłużny. Tego typu urządzenia idealnie nadają się do obróbki z wykorzystaniem bardzo dużych prędkości stołu. Renomowani producenci oferują specjalne szlifierki do wałków i szlifierki obwiedniowe, które wykorzystywane są przy produkcji kół zębatych.

Szlifierki do płaszczyzn znajdziesz w ofercie TOP Poręba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *