Dbasz o środowisko kupując używaną odzież?

Czego dowiesz się z artykułu

Wiele osób pragnie zaoszczędzić pieniądze, jeśli chodzi o odzież. W tej dziedzinie rozwiązania i względy różnią się zasadniczo. Niektóre osoby decydują się na zakup odzieży używanej lub czekają na okazje sklepowe i rabaty. Znaczną część rynku stanowią natomiast klienci kupujący w hurtowniach i outletach. Czy warto robić tam zakupy?

Jakie usługi oferują sklepy outletowe?

Hurtownie odzieżowe i sklepy outletowe sprzedają przede wszystkim markową odzież. Mogą to być towary znanych sieci handlowych, które choć nie zawsze sprzedają odzież wysokiej jakości, cieszą się sporą popularnością. W outletach i hurtowniach można znaleźć również odzież znanych firm, uznanych za znakomitą jakość, za którą normalnie trzeba by było dużo wydać, a którą w outletach można kupić za rozsądną cenę.

W tych sklepach na sprzedaż wystawione są dwa rodzaje artykułów. Odzież z końca sezonu, która nie została wyprzedana, należy do pierwszej grupy. Sprzedaż takich rzeczy producentom, którzy często zmieniają sezon w trendach, jest najlepszą strategią. Odzież, która jest gorsza lub niewystarczająca pod pewnymi względami, należy do drugiej kategorii towarów.

Czy to prawda, że odzież kupowana w outletach jest często niewystarczająca?

Gorąco dyskutowane jest pytanie, czy dystrybutor odzieży outletowej często sprzedaje odzież gorszej jakości. Można jedynie udzielić odpowiedzi negatywnej. Po pierwsze, jak już wcześniej wspomniano, można trafić na odzież z końcówek serii, która w danym okresie nie była sprzedawana w sklepach danej marki.

Co więcej, nawet zabrudzona odzież nie zawsze jest wadliwa. Nawet w przypadku niewielkich wad produkcyjnych, takich jak źle wszyta metka, producentom bardziej opłaca się sprzedawać rzeczy jako outlet niż naprawiać je w prawdziwym świecie produkcji masowej.

Ile kosztują ubrania w outletach?

Warto też zastanowić się, ile kosztuje odzież w outletach i hurtowniach. Ceny są często tańsze niż w salonach, które sprzedają odzież na co dzień. Jednak ubrania mają na to znaczący wpływ. Ubrania z końcówek serii, na przykład, mogą być przecięte na pół, aby zaoszczędzić pieniądze. Odzież oznaczona jako wadliwa jest często kupowana w sklepach sieciowych, być może za ułamek ceny.

Ten materiał powstał we współpracy z ekspertami Angora-odziez.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *