Czy opłaca się wynajmować maszyny rolnicze?

Czego dowiesz się z artykułu

Jednym ze sposobów pomiaru wydajności zestawu maszyn jest liczba dni roboczych wymaganych do ukończenia operacji w terenie. Zależy to głównie od liczby upraw, przeprowadzonych operacji maszynowych, wielkości używanych maszyn rolniczych i dostępności siły roboczej.

Wpływ wahań liczby upraw i podaży pracy.

Wiele różnych kombinacji maszyn może pozwolić na ukończenie pracy w terenie w tej samej liczbie dni. Podczas zestawiania parku maszyn ważne jest również prawidłowe dopasowanie ich wielkości oraz mocy. Korzystanie z ciągników o mocy większej niż wymagana do, powoduje zwykle nadmierną amortyzację i zwiększa koszty odsetek, podczas gdy użycie zbyt małej mocy może spowodować szybsze zużycie silnika.

Niektóre gospodarstwa mogą nie mieć wystarczającej powierzchni upraw, aby uzasadnić posiadanie pełnej linii maszyn, w szczególności do zbioru. Niestandardowe zatrudnianie lub dzierżawa niektórych operacji maszynowych może obniżać całkowite koszty, a także zapewniać większą elastyczność w zakresie wydajności maszyn.
Wiele z nich korzysta z komponentów oferowanych przez www.rolmus.com.pl.

Zalety wynajmu maszyn

Wynajęta maszyna rolnicza zwykle jest dostarczana razem z operatorem. Oznacza to, że rolnik nie ponosi żadnej odpowiedzialności za obsługę lub konserwację maszyny. Ponadto, rolnik może wykonywać inne zadania, takie jak ciągnięcie i rozładowywanie ziarna podczas pracy kombajnu, bez konieczności zatrudniania dodatkowej pomocy. Jest to ważna zaleta dla rolników o ograniczonej podaży siły roboczej.

W wynajętej maszynie nie ma żadnych długoterminowych inwestycji kapitałowych. Koszt niestandardowego zatrudniania można opłacić z kapitału obrotowego. Zatrudniony rolnik nie ponosi odpowiedzialności technicznej oraz żadnych kosztów naprawy. Nie ma żadnej odpowiedzialności za zwrot maszyny, jeżeli praktyki produkcyjne lub wielkość gospodarstwa ulegną zmianie i nie będzie ona już potrzebna.

Części zamienne do maszyn rolniczych

Wynajmując maszynę rolniczą, klient płaci tylko za liczbę faktycznie zebranych lub opryskanych hektarów, które mogą się zmieniać z roku na rok. W ten sposób uzyskać można dostęp do najnowszego modelu, na dodatek w dobrym stanie mechanicznym. Niektórzy operatorzy dostarczają do sprzętu różne dodatki i mechanizmy, które zwiększają jego funkcjonalność.

W razie uszkodzenia jakiekolwiek komponentu, rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty www.rolmus.com.pl. Szczegółowe omówienie niestandardowego leasingu i wynajmu maszyn rolniczych można znaleźć w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *