Jak wybrać wykładzinę do biura?

Czego dowiesz się z artykułu

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór odpowiedniej wykładziny do biura jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie kwestie wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym powinno się sugerować kupując wykładziny do biur Warszawa?

Gramatura

Jest to pierwszy ważny aspekt. Istotne znaczenie w przypadku tego parametru będzie miała intensywność użytkowania pomieszczenia. W przypadku miejsc, które są najczęściej używane przez klientów czy pracowników, zalecane jest zadbanie o najwyższą możliwą gramaturę wykładziny.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana gramatura będzie miała bezpośrednie oddziaływanie nie tylko na jakość wykładziny, ale również komfort jej użytkowania. Godny uwagi jest fakt, że może ona wynosić od 380 g/mkw do 2500 g/mkw. Świetną opcją będzie postawienie na produkty o gramaturze 600-750 g/mkw.

Rodzaj runa

Specjaliści zalecają wybrać do biur wykładziny o niskim runie. W najprostszym możliwym ujęciu jest ono łatwiejsze w czyszczeniu zarówno na mokro, jak i na sucho. Rekomendowane jest wybieranie grubszych wykładzin. Mają bowiem wyższy poziom termoizolacji, a także znacznie lepiej tłumią hałas.

Należy zaznaczyć, że w biurach o większym natężeniu zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będą wykładziny igłowe, które są bardzo mocne. Bardzo dobrą opcją będą także modele typu „loop pile”. Ich włosie cechuje się odporności na przenikanie brudu w głąb runa.

O czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając wykładziny do biur Warszawa?

Można zaobserwować, że ogromnym zainteresowaniem cieszą się wykładziny z rolek i płytkowe. W najprostszym możliwym ujęciu modele dywanowe w rolce tworzą jednolite podłoże. Ponadto trudnym zadaniem będzie dostrzec jakiekolwiek łączenia.

Wykładziny w płytkach są niezwykle podobne do wspomnianych rolkowych. Są jednak podzielone na osobne płytki. Dzięki temu, że działają jak puzzle, użytkownicy będą mogli bez większego problemu wymienić je w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *