Na co zwrócić uwagę wybierając program do fakturowania?

rich snippets

Czego dowiesz się z artykułu

Dobry program do fakturowania to inwestycja na lata, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne narzędzia. Aby wybrać najlepszy program wbrew pozorom należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę i funkcjonalność, ale również na mobilność i prostą obsługę.

Sprawna weryfikacja kontrahentów

Dobry program do fakturowania posiada sprawdzone narzędzia, które umożliwiają weryfikowanie kontrahentów. Programy łączą się na bieżąco z krajową bazą dłużników. W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu rozwiązaniu można szybko zbadać rzetelność poszczególnych kontrahentów. Opisywana funkcja jest bardzo przydatna przede wszystkim dla firm, które często zawierają duże transakcje.

Programy do fakturowania współpracują także z bazami VIES. Tego typu funkcjonalność jest niezbędna dla firm, które współpracują z kontrahentami z Unii Europejskiej na potrzeby VAT. Warto wspomnieć również o tym, że programy łączą się również z bazami Ministerstwa Finansów. W ten sposób można sprawdzić nie tyko aktualną aktywność podatnika VAT, ale również numer rachunku bankowego.

Automatyzacja księgowania

Aby zwiększyć efektywność najlepiej postawić na programy do fakturowania, które oferują automatyzację księgowania. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy nowoczesny program umożliwia automatyczne księgowanie wystawianych faktur bezpośrednio do ewidencji podatkowych. Dzięki takiej funkcjonalności można liczyć nie tylko na przejrzystość, ale również na porządek w dokumentacji.

Warto wspomnieć również o tym, że program do fakturowania musi spełniać oczywiście wymogi zgodne z ustawą VAT. Mowa tutaj między innymi o możliwości generowania plików HPK_FA i JPK_VAT.

Standardową funkcjonalnością jest również automatyczne uzupełnianie danych. Jak łatwo się domyślić to właśnie ręczne wpisywanie dużej ilości danych swoich kontrahentów pochlania najwięcej czasu. Nowoczesne programy pobierają wszystkie niezbędne informacje bezpośrednio z systemu GUS. Przydać może się również zautomatyzowana obsługa magazynów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *