Pojemniki składane zwrotne – logistyka w rolnictwie i przetwórstwie spożywczym

Czego dowiesz się z artykułu

Szeroko pojęta logistyka w rolnictwie i przetwórstwie owocowo – warzywnym wymaga używania wysokiej jakości opakowań, które spełniają szereg wyśrubowanych norm. Zwrotne skrzynki plastikowe producent Schoeller Allibert zapewnia na najwyższym światowym poziomie z gwarancją poświadczoną odpowiednimi certyfikatami i świadectwami potrzebnymi do kontaktu z żywnością.

Jakie skrzynki składane są używane w branży rolniczej?

W tej branży najbardziej odpowiadające wymogom są pojedyncze pojemniki składane oraz tak zwane skrzyniopalety. Muszą one zapewniać maksymalną wydajność, świeżość przechowywanych produktów oraz optymalizację miejsc magazynowania. Są one przewiewne i wykonane ze specjalnej masy plastikowej, która zapobiega gniciu warzyw i owoców, a także nie dopuszcza do rozwoju pleśni. Skrzynki składane przeznaczone do przechowywania płodów rolnych są niezwykle wytrzymałe na zewnętrzne warunki atmosferyczne, dlatego można jest składować również na zewnątrz budynku magazynowego. Tworzywo, z którego wykonuje się skrzynki plastikowe producent dopasował do przechowywania artykułów spożywczych poprzez neutralizację wpływu na produkty, a także pod względem łatwości w utrzymaniu higieny i czystości.

Pojemniki składane – systemy przechowywania hurtowego

Różnej wielkości opakowania do przechowywania świeżych warzyw i owoców w ilościach hurtowych są przez producenta integrowane w praktyczne systemy. Pozwala to na jak najbardziej optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych, jednocześnie zachowując odpowiednie warunki do utrzymania świeżości produktów. Dzięki takim systemom nawet bardzo wrażliwe owoce miękkie, czy też warzywa liściowe jak sałata i szpinak doskonale się przechowują. Poza tym konstrukcja takich zintegrowanych opakowań pozwala na szybszy i wydajny załadunek, rozładunek, a także mycie za pomocą automatycznych myjek.

Dlaczego zwrotne pojemniki składane są najlepszym rozwiązaniem?

Płody uprawy warzyw i owoców są niezwykle wrażliwe na czynniki zewnętrzne i bardzo szybko mogą ulec zepsuciu. Dlatego też plastikowe, odpowiednio przystosowane i sprawdzone w wieloletniej praktyce plastikowe skrzynki składane są doskonałym rozwiązaniem. Zastosowanie takich opakowań wyparło drewniane skrzynki o dużo gorszych parametrach magazynowania i pozwala na lepsze warunki przechowywania świeżych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *