Czego dowiesz się z artykułu
Usługowe pakowanie w saszetki jest, nie tylko spełnieniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i sterylnego przechowywania produktów, ale także wygodną opcją dla konsumentów. Dzięki funkcjonalnym opakowaniom towary można łatwo przetransportować do domu i przechowywać je w komfortowych warunkach, nawet bez konieczności przesypywania, czy przelewania do innych naczyń. Odpowiednie zamknięcie pozwala przedłużyć przydatność do spożycia wielu towarów, co dotyczy zwłaszcza branży spożywczej i medycznej. Saszetkowanie usługowe jest także przydatne z innych względów. Dzięki niemu łatwiej utrzymać porządek np. wśród garażowych narzędzi, części zamiennych i niewielkich śrubek, które nieopakowane mogą się gubić. Pakowanie usługowe w XXI wieku to szereg interesujących rozwiązań, które proponują coraz bardziej interesujące i praktyczne pomysły, wpływające na poprawę jakości życia konsumentów.
Ręcznie i automatycznie
Usługowe pakowanie w saszetki jest dziś zautomatyzowane i odbywa się taśmowo. Zajmują się tym profesjonalne automaty formująco-dozujące (pionowe i poziome), kartoniarki, dozowniki wagowe oraz wolnostojące, czy automaty pakujące w gotowe torebki. Przy procesie konfekcjonowania produktów przydają się również zgrzewarki, mieszarki, transportery, czy wykrywacze metalu. Choć wiele produktów, zwłaszcza szczególnie kruchych i delikatnych, nadal pakuje się ręcznie, to jednak wykorzystywanie innowacyjnych maszyn do saszetkowania odgrywa niepoślednią rolę i znacznie przyspiesza cały proces, a- jak powszechnie wiadomo- czas to pieniądz.
Doypacki i inne opakowania
Prawdziwym hitem stały się opakowania typu doypack oraz doypack ze struną. Jest to saszetka z tzw. fałdą dolną powstałą w wyniku zgrzewania usztywniającego. Jej niewątpliwą zaletą jest stabilność i możliwość pionowego postawienia. Saszetka może także zostać zamknięta za pomocą specjalnej struny. saszetkowanie usługowe posługuje się również innymi rodzajami opakowań wytwarzanych za pomocą technik termozgrzewalnych. Współczesne metody i narzędzia pozwalają na wyprodukowanie saszetek o różnych rozmiarach, oraz kształtach. Nowoczesne opakowania mogą charakteryzować się otworami napowietrzającymi, ekodziurkami, zamknięciami strunowymi i rzepowymi, nacinaniem, wytłaczaniem, czy gotowym nadrukiem. Popularne stały się saszetki zakręcane jak butelki. Do wycinania wzorów i otworów wentylacyjnych wykorzystuje się perforację laserową. Możliwości jest wiele, a branża nieustannie się rozwija.