Wybór zawiesi linowych

Czego dowiesz się z artykułu

Zawiesie linowe cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem. Nie wszyscy mają świadomość, że jest wykorzystywane głównie do przenoszenia ciężkich ładunków. Zarówno w halach produkcyjnych, jak i na magazynach można zastosować zawiesie linowe.

Rodzaje zawiesi

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że na rynku można znaleźć zawiesia łańcuchowe oraz linowe. Powinieneś zwrócić uwagę na długowieczność i bezpieczeństwo, niezależnie od tego, który rodzaj zawiesia wybierzesz. Ważną rolę odgrywa także odporność na warunki atmosferyczne oraz dopasowanie do sprzętu i przenoszonego ładunku. Najlepiej kupić zawiesia u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że zawiesia są dobrej jakości, więc będą bezpieczne. Jeśli nie możesz o danej firmie znaleźć żadnych opinii to lepiej nic tam nie kupuj.

Certyfikat bezpieczeństwa

W rzeczywistości wszystkie zawiesia, które zostały dopuszczone do sprzedaży podlegają niezależnym badaniom. Certyfikat bezpieczeństwa uzyskuje się po wykonaniu takich badań. Warto mieć to na uwadze, jeśli inwestuje się spore środki finansowe w tego typu produkty. Powszechnie mówi się, że zawiesia łańcuchowe mają szersze zastosowanie. Trzeba wspomnieć, że łańcuchy można dowolnie skracać, a do tego są odporne na negatywne warunki atmosferyczne.

Zastosowanie

Trafnie wskazuje się, że łatwiej transportować można zawiesia łańcuchowe. Jednak zawiesia linowe też są godne polecenia, zwłaszcza wtedy, gdy posiadają w linach stalowe rdzenie. Można śmiało powiedzieć, że pod względem trwałości dorównują one łańcuchom. Wśród głównych wad konstrukcji łańcuchowej można wymienić spory ciężar oraz małą elastyczność. Do holowania lub opasania ładunków można wykorzystać zawiesia linowe, ponieważ są bardzo elastyczne. Dodatkowo mają zdecydowanie mniejszy ciężar. Niestety minusem tego rozwiązania, jest dużo szybsze przecieranie się lin. Jeśli chcesz transportować wyjątkowo ciężkie materiały to zawiesia linowe mogą się nie sprawdzić. Żeby wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie, trzeba przeanalizować oba rodzaje zawiesia. Okres żywotności konstrukcji linowych jest krótszy, ale za to ich cena jest znacznie niższa. Warto dodać, że może być problem z ich regeneracją.

Zawiesie linowe dostępne są w ofercie Cecho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *