Wszechstronne przedsiębiorstwo

Czego dowiesz się z artykułu

Branża ochrony środowiska i konsultingu ekologicznego rozwija się dziś prężnie na całym świecie. W Polsce niewiele jest firm, które rzetelnie potrafią doradzać klientom, jednocześnie posiadając własne laboratorium wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz kadrę o ponadprzeciętnych kwalifikacjach i umiejętnościach. Chlubnym wyjątkiem na niezbyt rozbudowanym polskim rynku jest oferta firmy Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska.

Badania środowiskowe

Firma posiada prywatne, bardzo nowoczesne laboratorium umożliwiające specjalistyczną obsługę przedsiębiorstw w zakresie ich zobowiązań środowiskowych oraz kontroli wydzielania zanieczyszczeń przez nawiązujące z firmą współpracę zakłady przemysłowe. Laboratorium firmy OBiKS jest akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji od roku 1998 a więc posiada uprawnienia od ponad dwudziestu lat. Więcej o uprawnieniach firmy można dowiedzieć się ze strony internetowej obiks.pl.

W firmowym laboratorium wykonuje się badania w zakresie jakości wód. Firma posiada uprawnienia do wydawania świadectw potwierdzających właściwości lecznicze naturalnych surowców leczniczych w tym przypadku – wód. Ponadto firma ocenia jakość wód od klientów posiadających studnie głębinowe, jak również OBiKS wykonuje badania wód w kąpieliskach oraz basenach.

W ofercie laboratorium znajdują się ponadto: badania ścieków, badania pyłów i gazów, badania gleb, badania hałasu, badania soli oraz badania poziomu osadów ściekowych.

Monitoring składowisk śmieci i odpadów

Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska posiada duże doświadczenie w zakresie monitoringu składowisk odpadów. Zakład świadczy usługi w różnych okresach funkcjonowania składowisk od fazy przedeksploatacyjnej czyli okresu do dnia uzyskania niezbędnych pozwoleń na możliwość założenia i prowadzenia wysypiska/ składowiska śmieci po okres fazy eksploatacji.

Firma zagwarantuje też monitoring stanu środowiska po zamknięciu składowiska do trzydziestu lat po jego likwidacji. Eksperci firmy mogą też nadzorować proces rekultywacji terenu po likwidacji składowisk śmieci i odpadów komunalnych.

Doradztwo dokumentacyjne

Omawiane przedsiębiorstwo pomaga też firmom w prowadzeniu dokumentacji dotyczącej środowiska naturalnego. Porady i konsulting dokumentacyjny udzielany jest różnym branżom. Udziela się pomocy przedsiębiorcom przy składaniu wniosków, zdobywaniu pozwoleń oraz uiszczaniu opłat.

Naukowcom – inżynierom, geologom, architektom firma proponuje szczegółowe wykonanie inwentaryzacji przyrodniczych oraz operatów dendrologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *