Czym jest tester szczelności kanałów wentylacyjnych?

Czego dowiesz się z artykułu

Szczelność kanałów wentylacyjnych jest podstawą do tego, aby spełniały one swoją podstawową funkcję. Bardzo ważne jest to, aby systematycznie sprawdzać ich stan. Tylko wtedy możliwe jest wyeliminowanie nieprawidłowości, zanim wpłyną one na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność budynku. Tester szczelności kanałów wentylacyjnych to niewielkie, a zarazem wyjątkowo skuteczne urządzenie, które pozwala zweryfikować stań instalacji.

Bezproblemowy pomiar szczelności

Tester szczelności kanałów wentylacyjnych to powszechnie wykorzystywane urządzenie, bez którego ciężko wyobrazić sobie kontrolę instalacji. To właśnie dzięki niemu można szybko i bezbłędnie dokonać pomiarów. Trzeba wspomnieć, że jest ono całkowicie bezproblemowe w obsłudze. Nie wymaga ono specjalnych umiejętności, czy też przeszkolenia. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Opisywane urządzenie zwykle jest uniwersalne. Oznacza to, że za jego pomocą można sprawdzić zarówno szczelność kanałów wentylacyjnych, jak i klimatyzacyjnych.

Wysoka wydajność

Nowoczesne testery szczelności kanałów wentylacyjnych cechują się wysoką wydajnością. Oznacza to, że nie musimy dzielić kanału na małe odcinki, a tym samy zaoszczędzimy dużą ilość czasu. Im większe obszary badane, tym lepiej. Plusem jest również fakt, że proces przygotowawczy będziemy powtarzać tylko kilka razy. Jest to niezwykle wygodne z punktu widzenia użytkownika.

Wydajność to parametr, który ma szczególne znaczenie dla przedsiębiorstw często wykonujących pomiary. Urządzenia o doskonałych parametrach są zwykle nieco droższe, jednak jest to inwestycja, która opłaca się najbardziej.

Precyzja pomiaru

Decydując się na zakup renomowanego testera szczelności kanałów wentylacyjnych mamy pewność, że zagwarantuje on nam wysoką precyzję pomiaru. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się nieścisłości. Plusem jest to, że wyniki zwykle przedstawiane są w różnych jednostkach.

Niewątpliwą zaletą współczesnych urządzeń są niewielkie wymiary. Transport nie będzie więc stanowić najmniejszego problemu. Zdecydowana większość modeli mieści się w samochodach kombi, co znacząco zwiększa swobodę eksploatacji. Możemy dokonywać pomiarów instalacji zlokalizowanych w wielu różnych miejscach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Pascal s.c.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *