Wybór dobrego serwisu wózków widłowych

serwis wózków widłowych

Rozwój gospodarczy spowodował powszechne wykorzystywanie wózków widłowych przez hurtownie, firmy budowlane, firmy kurierskie, firmy logistyczne.

Serwis wózków widłowych

Pojazdy jezdne podnośnikowe podlegają rygorystycznym przepisom Urzędu Dozoru Technicznego, które mają zapewnić bezpieczeństwo pracowników.

Za codzienny serwis wózka odpowiada jego operator, który musi dokonać przeglądu najważniejszych układów (jezdny, hamulcowy, podnośnikowy) i odnotować to w dokumentacji. Za przeglądy okresowe, konserwację i naprawy odpowiedzialny jest właściciel wózka widłowego. W celu uniknięcia nieprzewidzianych przestojów w pracy powinien on te czynności zlecić wyspecjalizowanej firmie.

Jak znaleźć dobry serwis wózków widłowych?

Istnieje wiele firm, które oferują naprawę wózków widłowych, ale znalezienie tej, która zapewni wysoki poziom usług nie jest takie proste. Jak więc wybrać dobry serwis wózków widłowych, na co zwrócić uwagę? Sprawą kluczową jest czas. Jeżeli firma oferuje usługi przez 24 godziny, to jest szansa na szybkie usunięcie awarii. Kolejna sprawa to oferta serwisu u klienta, transportowanie wózka do warsztatu jest trudne i drogie. Firma powinna posiadać samochód wyposażony w niezbędne narzędzia do naprawy typowych usterek występujących w wózkach widłowych. Warto także sprawdzić czy pracownicy mają uprawnienia zgodne z wymogami UDT. Jest to o tyle ważne, że będą mogli dokonywać obowiązkowych przeglądów okresowych. Warto także sprawdzić opinie o firmie na forach internetowych. Jeżeli znajdziemy odpowiedni serwis wózków widłowych to najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy o długofalowej współpracy, istniej wtedy możliwość negocjowania cen za usługi.

Wynajem wózków widłowych Śląsk

Nie zawsze konieczny jest zakup wózka widłowego. W przypadku zleceń jednorazowych lub krótkoterminowych bardziej opłacalne jest wynajęcie wózka widłowego większość firm oferujących sprzedaż lub serwis posiada w swojej ofercie także możliwość wynajmu wózka widłowego. Szczególnie popularne są wózki widłowe na Śląsku, gdzie wiele przedsiębiorstw związanych z górnictwem musiało zmienić profil działalności i zająć się np. budownictwem, magazynowaniem itd. Wózki widłowe na Śląsku są znacznie częściej używane niż w innych regionach, a co za tym idzie występuje tu wiele firm serwisowych oferujących swoje usługi. Wystarczy wpisać w internecie: wynajem wózków widłowych Śląsk i wybrać odpowiednią firmę. W ten sposób możemy nie tylko wynająć wózek widłowy, ale także znaleźć firmę taką jak https://www.agforklift.pl/ serwisującą wózki widłowe na Śląsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *