Jakie zastosowanie mają maszyny stębnówki?

Czego dowiesz się z artykułu

Przemysłowe maszyny stębnówki to oczywiście niezbędne wyposażenie każdego profesjonalnego zakładu krawieckiego. Stębnówki doskonale sprawdzą się również w małej pracowni domowej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo przy jakich pracach najlepiej sprawdzą się opisywane maszyny.

Jakie zastosowanie?

Maszyny stębnówki znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w tapicerstwie i kaletnictwie. Jest to także podstawowa maszyna w punktach, które oferują kompleksowe usługi krawieckie. Jeżeli chodzi o przemysłowe stębnówki, to spotkać je można głównie w większych zakładach krawieckich albo w firmach specjalizujących się produkcją odzieży różnego typu.

Stębnówki wykorzystywane są przede wszystkim do zszywanie ze sobą różnorodnych tkanin. Wydajne maszyny bez problemu poradzą sobie nie tylko z lekkimi, ale również z bardzo ciężkimi tkaninami. Warto wspomnieć również o tym, że maszyny stębnówki umożliwiają lamowanie, wszywanie taśm i marszczenie. W dużej mierze to właśnie szerokie zastosowanie ma bezpośredni wpływ na olbrzymią popularność stębnówek.

Jakie są możliwości nowoczesnych stębnówek?

Stębnówki przemysłowe to bardzo wydajne, szybkie i precyzyjne maszyny. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać modele z transportem pojedynczym, podwójnym lub potrójnym. Najbardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w wiele dodatkowych udogodnień, które przyśpieszają i ułatwiają pracę. Przydać może się na przykład automatyczne przycinanie nici, pozycjonowanie igły, czy też nawlekanie igieł. Najbardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są nawet w kontroler ściegu początkowego.

Wysokiej klasy maszyny stębnówki spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wyposażone będą w mocny silnik. W dzisiejszych czasach jest duża moda na energooszczędne silniki, dzięki którym można zaoszczędzić nawet 70% energii elektrycznej. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla zwykłych silników sprzęgłowych. Wielu renomowanych producentów montuje silniki w systemie Direct Drive. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że silnik znajduje się bezpośrednio w główcy matrycy. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można raz na zawsze zapomnieć o wszelkich drganiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *