Czy skup metali może być dobrym biznesem?

skup metali

Ekologia w dzisiejszych czasach odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu każdego państwa. Wynika to nie tylko z przepisów prawa tak krajowego, jak i europejskiego, ale przede wszystkim związane jest to ze wzrostem ogólnej świadomości dotyczącej ochrony środowiska oraz gospodarowania surowcami wtórnymi.

Jak otworzyć skup metali?

Prowadzenie tego typu działalności wymaga spełnienia kilku obowiązkowych formalności. Podstawą oczywiście jest zarejestrowanie firmy prowadzącej skup złomu. Później musimy uzyskać zezwolenie od władz miasta na składowanie zebranych metali. Zgodę możemy uzyskać tylko wtedy, gdy odpowiednie organy stwierdzą, że złomowisko nie zagraża okolicznym gruntom i ciekom poprzez skażenie. Złomowisko musi być odpowiednio zabezpieczone i ogrodzone. Skup metali jako działalność, która ma na celu również ochronę środowiska, nie może być jednocześnie jej zagrożeniem. Metale kolorowe, a zwłaszcza metale szlachetne muszą być odpowiednio zabezpieczone, gdyż w sytuacji bezpośredniego z nimi kontaktu mogą być bardzo niebezpieczne.

Inwestycje potrzebne do otwarcia skupu złomu

Po załatwieniu wszystkich formalności i zabezpieczeniu złomowiska musimy zastanowić się, w jakie urządzenia musimy zainwestować. Na pewno musimy zakupić maszynę do cięcia metalu oraz dalszej obróbki metali. Potrzebny będzie nam samochód ciężarowy z przyczepą do transportu ciężkich metalowych części. Aby uruchomić skup zlomu, musimy posiadać odpowiednią działkę pod złomowisko. Usytuowanie jej musi po pierwsze spełniać wymogi bezpieczeństwa oraz oczywiście zapewnić swobodny dostęp klientów. Na miejscu potrzebna będzie nam waga oraz odpowiedni budynek, w którym będziemy obsługiwali klientów. Jeśli w zamierzeniach mamy zamiar handlować też bardzo cennymi metalami, takimi jak złoto, platyna czy srebro to budynek i jego otoczenie musi być zadbany, estetyczny, aby sprawiał wrażenie solidności i wzbudzał zaufanie. Dobrze by było, gdyby przy skupie metali działał także skup elektrośmieci. Zużyte urządzenia elektroniczne zawierają w sobie bardzo dużą ilość różnego rodzajów metali kolorowych.

Czy warto prowadzić skup metali?

Współcześnie bardzo wzrasta zapotrzebowanie na tego typu usługi. Ze względu na wymogi prawne nie można już byle gdzie zostawić zużytego sprzętu gospodarstwa domowego czy innego niepotrzebnego w domu żelastwa. Dlatego tak bardzo potrzebne są złomowiska. Jeśli więc założony przez nas skup złomu będzie cieszył się powodzeniem, wtedy zyskamy możliwość przetapiania dużej ilości metali na przykład na biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *