Wybór brodzika do kabiny prysznicowej

Czego dowiesz się z artykułu

Kabiny prysznicowe są częstym wyborem wśród osób, które mają niewielkie łazienki. Są też osoby, które nie lubią długich kąpieli w wannie i preferują szybki prysznic.

Wybór kabiny prysznicowej

Decyzja o kupnie kabiny prysznicowej to zalewie początek trudnych decyzji. Ilość dostępnych modeli kabin prysznicowych poróżni nie jedną parę.Na początku należy wybrać wielkość oraz kształt kabiny, następnie jej kolor oraz rodzaj szyby lub pleksi, z której będzie wykonana. Wszystko to musi idealnie współgrać z całym pomieszczeniem i powinno być funkcjonalne.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem — rodzaje brodzików

Obecnie bardzo popularne są kabiny bez brodzików, taki rodzaj prysznicu należy zaplanować na etapie projektowania pomieszczenia, ponieważ musi być wykonany odpowiedni spad. Dzięki temu woda trafia do dziury, która znajduje się w podłodze. Jest to tak zwany prysznicowy brodzik podpłytowy, cała instalacja znajduje się pod podłogą.Innym rodzajem jest brodzik powierzchniowy płaski. Jest on zlicowany z powierzchnią podłogi. Sam brodzik ustawiony jest pod kątem, w taki sposób by zużyta woda wpływała do spływu. To dobra opcja dla osób starszych lub borykających się z chorobą, która uniemożliwia im wchodzenie do wyższych brodzików.Ostatnim rodzajem jest brodzik tradycyjny występujący w dwóch wariantach — niskim i wysokim. W zależności od wysokości mogą mieć od 2,5 cm do 50 cm i wyposażone w korek, którym można zatkać odpływ. Dzięki temu można napełnić brodzik i wykorzystać go do ręcznego prania lub umycia dziecka.

Materiał wykonania brodzików

Kabiny prysznicowe z brodzikiem są wykonane z dwóch elementów, jednym z nich jest oszklona kabina, a drugim brodzik. Brodziki mogą mieć różne kolory, najpopularniejszymi są biel i czerń. Wykonane są z różnych materiałów.Dawniej dużą popularnością cieszyły się brodziki emaliowane, ciężkie i bardzo wytrzymałe. Jednak słabej jakości emalia z czasem blaknie.Lżejsze brodziki wykonane są z akrylu, niestety ich powierzchnia podatna jest na zarysowania. Ta opcja jest doskonała dla osób, które chcą przeznaczyć na zakup małą sumę pieniędzy.Brodzikami z wyższej półki są te wykonane z ceramiki, kamienia oraz kompozytu. Wyglądają bardzo elegancko, ale ich cena może zwalić z nóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *