Szlabany parkingowe

Czego dowiesz się z artykułu

W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do szlabanów parkingowych. Widzimy je praktycznie wszędzie i ich obecność nas nie dziwi. Nie zawsze jednak wiemy z jakich elementów składają się szlabany parkingowe oraz jakie są ich rodzaje.

Rodzaje szlabanów parkingowych

W miastach najbardziej popularne są elektromechaniczne szlabany parkingowe bądź mobilne. Są one odporne na warunki atmosferyczne i nie trzeba ich często konserwować. Mobilne szlabany parkingowe są bardziej nowoczesne, ponieważ nie wymagają dodatkowego okablowania. Zasilane są one bezpośrednio z akumulatorów i dzięki temu można z nich korzystać praktycznie w każdym miejscu. Wyróżniamy również szlabany hydrauliczne, które są stosowane w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Takie właśnie szlabany możemy zobaczyć na autostradach.

Zastosowanie szlabanów

Korzystanie ze szlabanów nie tylko pozwala ochronić naszą prywatność.

Współczesne szlabany w miastach często połączone są z innymi zewnętrznymi systemami, które pozwalają monitorować numery rejestracyjne bądź godzinę przejazdu konkretnego samochodu. Dlatego z takich szlabanów często korzystają właściciele dużych firm. Dzięki temu wiedzą kiedy pracownik wyjeżdża z pracy. Wystarczy, że do szlabanu zostanie podłączona kamerka.

Z jakich elementów składa się szlaban parkingowy?

Ilość elementów w szlabanie parkingowych zależna jest od jego rodzaju. Im więcej funkcji ma spełniać taki szlaban, tym więcej elementów jest potrzebnych do jego zamontowania. Podstawowymi elementami każdego szlabanu parkingowego jest ramię, siłownik elektromechaniczny lub hydrauliczny, naklejki odblaskowe, centralka sterująca oraz klucz, który pozwala na uruchomienie szlabanu w przypadku braku zasilania. W szlabanach znajdują się również różnego rodzaju urządzenia służące do identyfikacji przejeżdżającego samochodu. Można też zauważyć odbiornik radiowy sterowany pilotem. W bogatszych wersjach widoczne jest oświetlenie diodowe. Tak naprawdę szlaban może składać się z bardzo wielu elementów. Wiele zależy od potrzeb i możliwości finansowych klienta. W dzisiejszych czasach można przecież zrobić praktycznie wszystko. Zależne to jest tylko od ilości posiadanych przez nas pieniędzy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany parkingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *