Jaki kupić brodzik?

Czego dowiesz się z artykułu

Kabina prysznicowa w połączeniu z brodzikiem tworzy komfortowe miejsce do kąpieli. Wbrew pozorom pod prysznicem także można się wspaniale odprężyć. Dostępne są wysokie brodziki i z funkcją hydromasażu, co pozwala poczuć się jak w SPA.

Jakie są dostępne rodzaje brodzików prysznicowych?

Kabina prysznicowa to bardzo praktyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdej łazience, niezależnie od metrażu. Można liczyć na ogromny wybór, co pozwoli dopasować model do swoich indywidualnych potrzeb. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów brodzików, które różnią się przede wszystkim materiałem wykonania.

Mogą być akrylowe, czyli lekkie i elastyczne. Niestety są podatne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Można jednak liczyć na spory wybór. W przypadku brodzików akrylowych nie ma problemu z utrzymaniem ich w czystości. Zaletą będą także dobre właściwości izolacyjne.

Jaki brodzik do kabiny prysznicowej?

Kabiny prysznicowe mogą być zamontowane na brodziku stalowym. Można liczyć na wiele kształtów i wymiarów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w takim brodziku woda szybko się schładza. Plusem będzie jednak duża odporność na uszkodzenia. Stalowy brodzik jest niepodatny na działanie detergentów. Można również liczyć na powłokę antypoślizgową.

Kolejną opcją do wyboru są brodziki ceramiczne. Klienci chętnie ją wybierają ze względu na stabilność i dużą wytrzymałość. Niestety trzeba również liczyć się z minusem w postaci sporej wagi. Na korzyść brodzików ceramicznych przemawia brak konieczności stosowania stelażu. Przytwierdza się je bezpośrednio do podłoża. Plusem jest również bezproblemowe czyszczenie.

Na jaki zdecydować się brodzik do prysznica?

Coraz większą popularnością cieszą się brodziki wykonane z konglomeratu. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które wspaniale sprawdza się w stylowych łazienkach, szczególnie w stylu minimalistycznym i glamour. Konglomerat jest połączeniem marmuru i żywicy.

Można wobec tego liczyć na brodzik prysznicowy o wysokich walorach użytkowych i estetycznych. Jest niezwykle trwały, odporny na uszkodzenie mechaniczne. Ma powierzchnię antybakteryjną i antygrzybiczną. Niestety sporo waży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *