Drewniany domek ogrodowy

Czego dowiesz się z artykułu

Jednym z ważniejszych elementów zagospodarowania ogrodu jest mała architektura. Pergole, trejaże, nadadzą ogrodowi indywidualny charakter. Bardzo ważnym elementem są też domki ogrodowe drewniane. Odpowiednio dobrane będą spełniać nie tylko funkcje praktyczne, ale także dekoracyjne.

Wielkość domku

W dużej mierze uzależniona jest od wielkości ogrodu. Na małych działkach najlepiej będzie postawić domek narzędziowy, w którym schowamy wszystkie akcesoria potrzebne do pielęgnacji ogrodu, środki ochrony roślin, nawozy.

W ogrodach o dużej powierzchni warto pomyśleć o domku ogrodowym drewnianym wielofunkcyjnym. Jest on znacznie większy i ma wydzielone 2 lub 3 przestrzenie:
• część gospodarcza,
• część mieszkalna,
• taras.

Wybierając domek ogrodowy drewniany trzeba pamiętać, że jego powierzchnia nie może przekroczyć 35 m2. W przeciwnym wypadku potrzebne będzie zezwolenie na budowę. Ta powierzchnia jest jednak w zupełności wystarczająca, by zabezpieczyć wszystkie potrzeby i pełną funkcjonalność domku ogrodowego drewnianego.
Zastosowanie domków ogrodowych

Niektóre domki ogrodowe drewniane mogą być wykorzystane jako miejsce pobytu na działce w sezonie letnim. Takie domki mają wyraźnie wydzieloną część mieszkalną i gospodarczą. Wejście do każdej z nich powinno być odrębne, albo z zewnątrz, albo ze wspólnego korytarzyka.
W przypadku ogrodów lub działek oddalonych o kilkanaście kilometrów od miasta (miejsca zamieszkania) domek ogrodowy drewniany wielofunkcyjny jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W trakcie letnich weekendów i urlopów pozwala na nocowanie w domku bez konieczności powrotu do miasta. To nie tylko niższe koszty związane z dojazdem, ale przede wszystkim możliwość obcowania z naturą. Wieczorne cykanie świerszczy i ranne śpiewy ptaków są najlepszym sposobem na relaks.

Samemu, czy gotowy

Domek budujemy na kilka lat. Przede wszystkim trzeba przygotować odpowiednie miejsce. Teren musi być równy i utwardzony. Osoby posiadające odpowiednie narzędzia i umiejętności mogą pokusić się o wykonanie domku ogrodowego drewnianego własnymi siłami.

Jednak większość właścicieli decyduje się na zamówienie gotowych domków ogrodowych drewnianych. Ich montaż jest szybszy, a co najważniejsze – można wybrać dowolny model.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *