Czego dowiesz się z artykułu
Stół prasowalniczy sam z siebie jest już, a przynajmniej powinien być, wysoce funkcjonalnym narzędziem, jednakże zawsze da się go trochę podrasować i sprawić, by działał jeszcze lepiej. Cel pomogą osiągnąć dodatkowe elementy wbudowywane w blaty. To dzięki nim stoły radzą sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami i nierównościami, a ponadto nie tylko nie przeszkadzają w pracy, ale wręcz ją umilają.
Wbudowane wytwornice pary
Teoretycznie taką wytwornicę można by trzymać oddzielnie na jakimś stanowisku lub stołku, tuż przy stole, ale w przypadku gdy jest ona zintegrowana ze stołem i należy do jego stałej konstrukcji, łatwiej się z niej korzysta i nie trzeba się po nią schylać, ani tym bardziej celowo oddalać ze stanowiska, by móc jej użyć.
Wytwornica pary ma za zadanie delikatnie nawilżać prasowany materiał, ale jednocześnie go nie przemoczyć i nie podwyższyć ryzyka jego uszkodzenia. Za sprawą lekkiego zwilżenia powierzchni tkaniny dochodzi do uefektywnienia procesu prasowania, dzięki czemu łatwiej można pozbyć się większych zagnieceń i nawet tych dużych nierówności.
Regulacja temperatury
Jeżeli wybiera się stoły prasowalnicze z wmontowanymi wytwornicami pary zawsze trzeba zwrócić uwagę na to, by dodatkowo miały one możliwość regulacji temperatury. Poziom nagrzania blatu należy dostosować do konkretnych wymagań prasowanego materiału. Regulacja powinna być w miarę szeroka, zwłaszcza gdy w zakładzie są prasowane zarówno grube sztywne i trudne do uszkodzenia tkaniny, jak i bardzo delikatne oraz cienkie materiały, które łatwo można spalić.
Dodatkowe elementy konstrukcji
Dodatek prasulca, czyli drobnej niepozornej deseczki umieszczonej na głównym stole, pomoże w wygładzeniu nawet nietypowych akcesoriów i wymagającej odzieży. Prasulce pozwalają nadać materiałom pożądanego kształtu. Często wykorzystuje się je przy prasowaniu kołnierzyków, rękawków, kieszonek, falbanek i mankietów.
Najnowocześniejsze i zarazem najwygodniejsze w użyciu stoły prasowalnicze praktycznie zawsze posiadają dodatkową regulację wysokości. Z łatwością można manewrować ich ustawieniem, dostosowując je do swoich potrzeb i w ten sposób ułatwiając sobie pracę. To ważne, by stół mógł dopasować się do użytkownika, a nie odwrotnie.